Αγώνες υδατοσφαίρισης ανδρών Ενόπλων Δυνάμεων & Σωμάτων Ασφαλείας έτους 2017

Αγώνες υδατοσφαίρισης ανδρών Ενόπλων Δυνάμεων & Σωμάτων Ασφαλείας έτους 2017
 
Από την 02 μέχρι την 07 Οκτωβρίου 2017 πραγματοποιήθηκαν, στο ανοιχτό κολυμβητήριο «Αντώνης Γ. Δημητρόπουλος» του Αθλητικού Ναυτικού Ομίλου Γλυφάδας, οι αγώνες πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης των ανδρών Ενόπλων Δυνάμεων & Σωμάτων Ασφαλείας έτους 2017.
 
Η Ομάδα του Λιμενικού Σώματος – Ελληνικής Ακτοφυλακής κατέκτησε το Ασημένιο μετάλλιο, παρουσία του Α΄ Υπαρχηγού του Λιμενικού Σώματος-Ελληνικής Ακτοφυλακής Αντιναυάρχου Λ.Σ ΚΛΙΑΡΗ Θεόδωρου.
 
Στον τελικό παρευρέθησαν επίσης ο Γενικός Επιθεωρητής  Λ.Σ. – ΕΛ.ΑΚΤ. Υποναύαρχος Λ.Σ ΝΤΟΥΝΗΣ  Αθανάσιος, ο Υποστράτηγος Π.Σ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Σεραφείμ, ως εκπρόσωπος του Αρχηγείου του Πυροσβεστικού Σώματος  και εκπρόσωποι των Ε.Δ & Σ.Α
 
Επίσης τιμήθηκε από το Γενικό Επιτελείο Εθνικής Άμυνας/Γραμματεία Ανωτάτου Συμβουλίου Αθλητισμού Ενόπλων Δυνάμεων   ο Ανθυποπλοίαρχος Λ.Σ ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ Νικόλαος για την συμμετοχή του, ως προπονητής, στην κατάκτηση του ΧΡΥΣΟΥ μεταλλίου στο παγκόσμιο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης νέων ανδρών 2017.   
 
Αναλυτικά η κατάταξη έχει ως εξής:
  1η   θέση Πυροσβεστικό Σώμα
  2η   θέση Λιμενικό Σώμα – Ελληνική Ακτοφυλακή
  3η   Θέση Στρατός Ξηράς
  4η   θέση Ελληνική Αστυνομία
  5η   θέση Πολεμική Αεροπορία
 
Τους αγώνες διοργάνωσε το Πυροσβεστικό Σώμα υπό την εποπτεία του ΓΕΕΘΑ/Γραμ. ΑΣΑΕΔ.
 
Η σύνθεση της ομάδας του Λ.Σ – ΕΛ.ΑΚΤ ήταν:
Αρχηγός Ομάδας: Αρχικελευστής Λ.Σ  ΝΤΙΝΑΣ ΝΤΙΝΑΚΟΣ Ευστάθιος
Σύνθεση Ομάδας: Προπονητές : Σημαιοφόρος Λ.Σ ΒΛΑΧΟΣ Θεόδωρος
                                                    Σημαιοφόρος Λ.Σ ΔΑΝΔΟΛΟΣ Κωνσταντίνος
Αθλητές:
1. Υποπλοίαρχος Λ.Σ ΛΟΥΔΗΣ Κωνσταντίνος
2. Υποπλοίαρχος Λ.Σ ΧΑΤΖΗΣ Θωμάς
3. Υποπλοίαρχος Λ.Σ ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ Θεόδωρος
4. Υποπλοίαρχος Λ.Σ ΨΥΧΟΣ Γεώργιος
5. Υποπλοίαρχος Λ.Σ. ΡΕΠΠΑΣ Γεώργιος
6. Υποπλοίαρχος Λ.Σ ΜΑΖΗΣ Δημήτριος
7. Υποπλοίαρχος Λ.Σ ΒΛΟΝΤΑΚΗΣ Αντώνιος
8. Υποπλοίαρχος Λ.Σ ΑΦΡΟΥΔΑΚΗΣ Γεώργιος
9. Υποπλοίαρχος Λ.Σ ΚΑΛΑΚΩΝΑΣ Θεόδωρος
10. Ανθυποπλοίαρχος Λ.Σ ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ Νικόλαος
11. Ανθυποπλοίαρχος Λ.Σ ΓΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ Ελευθέριος
12. Ανθυποπλοίαρχος Λ.Σ ΔΙΑΡΕΜΕΣ Ιωάννης
13. Ανθυποπλοίαρχος Λ.Σ ΔΙΑΡΕΜΕΣ Παύλος
14. Σημαιοφόρος Λ.Σ ΠΑΥΛΙΔΗΣ Θεοχάρης
15. Αρχικελευστής Λ.Σ ΖΙΩΓΑΣ  Χρήστος
16. Αρχικελευστής Λ.Σ ΠΛΕΜΜΕΝΟΣ Δημήτριος
17. Αρχικελευστής Λ.Σ ΦΑΝΑΡΙΩΤΟΓΛΟΥ Αγησίλαος
 
 
 
 
 
Σχετικά αρχεία: 

Wildcard SSL